Nowy plac zabaw w miejscowości GrabaninaBudowa placu zabaw w Grabaninie i jego kompletne wyposażenie miały miejsce w 2011 r., dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez Gminę Nowy Żmigród za pośrdnictwem LGD w ramach tzw. „małych projektów”. Inwestycję o wartości 40 tys. zł wykonało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Stanisław Cichoń.

W jej ramach wykonano nawierzchnię bezpieczną pod plac oraz zamontowano urządzenia do zabaw: huśtawkę wagową, karuzelę 4-osobową z siedziskami, przeplotnię, podwójną huśtawkę wahadłową, huśtawkę sprężynową, zestaw rekreacyjny z zjeżdżalnią, pochylnią wspinaczkową, mostkiem i wieżyczką. Ustawiono także kosz na śmieci i zestaw piknikowy.

Ze względu na to, iż plac ulokowano na działce gminnej, korzystanie z niego jest nieodpłatne i możliwe o każdej porze.

Do końca roku powstaną kolejne place zabaw – 3 na terenie gminy Nowy Żmigród i 1 na terenie gminy Krempna. O dofinansowanie ubiegały się: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród oraz Gmina Krempna. Wnioskodawcy podpisali już część umów przyznania pomocy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.Partner serwisu: Agencja KS