Subregion na imprezie promocyjnejJasło jest jednym z 12 miast, które znalazło się na jubileuszowej trasie z okazji 40-lecia "Lata z radiem". Koncerty gwiazd: Natalii Lesz, zespołu PECTUS i Patrycji Markowskiej, które przyciągnęły tysiące fanów, poprzedził program dla dzieci przygotowany przez Centrum Uśmiechu.

W trakcie trwania imprezy, która miała miejsce 2 lipca, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi promowało program "Poznaj Dobrą Żywność" oraz rozpowszechniało wiedzę na temat strategii rozwoju obszarów wiejskich w celu podniesienia efektywności działań wdrażanych w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, w tym w szczególności osi 4 LEADER. W ramach tej akcji przy stoisku Ministerstwa miały okazję zaprezentować się dwie Lokalne Grupy Działania z terenu powiatu jasielskiego, w tym m.in. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Subregion magurski – szansa na rozwój", z pokazem tradycyjnych potraw, rękodzieła czy też propozycji spędzania wolnego czasu na terenach gmin Nowy Żmigród i Krempna.

Obejrzeć można było prace osób współpracujących z LGD: djembe Konrada Bobuli, przedmioty zdobione techniką decoupage i ręcznie robioną biżuterię Joanny Żarnowskiej-Chopiak, a także prace z bibuły i siana wykonane przez uczestników warsztatów organizowanych przez LGD. Przedstawicielki Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Żmigród przygotowały wiele smacznych potraw do degustacji, a wśród nich znalazły się m.in. wykonane przez Panią Kazimierę Skrzęta kołduny z rosołem wołowym, nagrodzone wcześniej II miejscem w konkursie na "Najsmaczniejszą potrawę z wołowiny", zorganizowaną przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Gmina Krempna miała także swojego przedstawiciela na stoisku LGD. Pan Jan Szeliga – reprezentant Stowarzyszenia Gospodarstw Ekologicznych "Eko-Wisłoka" zaoferował m.in. chleb orkiszowy, bryndze kozio-krowią, serki wędzone, serek ziołowy, masła wiejskie, czy ciastka ziołowe z musli.

Impreza była doskonałym sposobem na promocję LGD oraz gmin Nowy Żmigród i Krempna i ich walorów turystyczno-krajobrazowych i kulturowych – stoisko LGD odwiedziło bardzo dużo osób i wielu potencjalnych turystów. Rozdano wiele materiałów promujących teren Lokalnej Grupy Działania.Partner serwisu: Agencja KS