Spotkanie z grzyboznawcąTeren LGD charakteryzuje się bardzo dużym zalesieniem. Grzybobranie to stałe jesienne zajęcie mieszkańców, a zwłaszcza członkiń KGW. Dlatego też 8 września zorganizowano dla mieszkańców terenu LGD w Krempnej pogadankę na temat grzybów – pokaz grzybów, szczególnie tych śmiertelnie trujących.

Zajęcia poprowadził znany grzyboznawca Wiesław Kamiński, założyciel portalu www.NaGrzyby.pl. W roku 2003 uzyskał uprawnienia grzyboznawcy. Jest autorem wielu publikacji prasowych i multimedialnych. Brał udział w wielu międzynarodowych spotkaniach grzyboznawców, konferencjach i szkoleniach.

Pan Wiesław przywiózł ze sobą wiele gatunków świeżo zebranych grzybów oraz zdjęć, z których zorganizował wystawę, a następnie omówił grzyby jadane i bardzo podobne do nich grzyby trujące, sposoby ich prawidłowego zbioru, przechowywania oraz przetwarzania.

Po części teoretycznej uczestnicy zadawali pytania i prowadzili rozmowy z grzyboznawcą. W międzyczasie Panie z KGW podały przyrządzoną przez siebie zupę grzybową, chleb ze smalcem i grzybki marynowane. Nie udało się niestety wyjść do lasu, ale mamy nadzieję, że dzięki  tak licznym okazom przywiezionym przez Pana Wiesława spotkanie i tak okazało się bardzo edukujące.Partner serwisu: Agencja KS