Święto tradycji - gminne dożynki22 sierpnia br. w Nienaszowie odbyło się Święto tradycji – gminne dożynki, zorganizowane przez Wójta Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie, którą poprowadził tamtejszy proboszcz Jan Gajda. Następnie korowód dożynkowy udał się na stadion w Nienaszowie, gdzie odbyły się dalsze uroczystości i świętowanie. O godz. 14.00 gospodarz dożynek Władysław Królik powitał przybyłych gości i rozpoczął cześć oficjalną imprezy. Były podziękowania dla rolników za trud włożony w pracę na roli i przywiązanie do tradycji oraz dla władz gminy za zorganizowanie święta plonów.

W obchodach brało udział 16 delegacji dożynkowych, którym wójt gminy Krzysztof Augustyn wraz z zastępcą Franciszkiem Miśkowiczem wręczyli, jako wyraz uznania, pamiątkowe statuetki. Podziękowania skierował również do członkiń Gminnego Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały regionalne potrawy na poczęstunek dla przybyłych gości.

Po części oficjalnej miały miejsce: prezentacja obrzędów dożynkowych oraz występy regionalnych zespołów i poetki ludowej Marii Homlak. Imprezę zakończyła zabawa pod gwiazdami prowadzona przez zespół "Van-Gok".

Organizacja tegorocznych dożynek gminnych była możliwa dzięki środkom finansowym z tzw. "małych projektów" w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, zdobytym przez Gminę Nowy Żmigród za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Subregion magurski – szansa na rozwój".Partner serwisu: Agencja KS