Kursy i warsztaty dla mieszkańcówNa I półrocze br. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Subregion magurski – szansa na rozwój" zaplanowała wiele ciekawych zajęć i warsztatów dla mieszkańców terenu LGD. Zajęcia finansowane są z osi 4 Leader Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja".

Jeszcze w lutym rozpoczęły się warsztaty decoupage’u, które w miejscowościach: Skalnik, Łężyny i Sadki i trwały do 13 kwietnia – łącznie 18 godzin w 1 miejscowości.

Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W taki sposób ozdobić można każdą powierzchnię  – drewno, metal, szkło, tkanina, plastik,  ceramika i inne. W rezultacie wzór ten ma wyglądać jak namalowany.

W bezpłatnych warsztatach decoupeage’u uczestniczyło 56 pań. LGD zapewniło uczestniczkom wykwalifikowaną instruktorkę panią Joannę Żarnowską-Chopiak oraz materiały na kurs w postaci farb oraz drewnianych przedmiotów ( szkatułki, jajka, świeczniki ).

Panie uczestniczące w kursie otrzymały certyfikat uczestnictwa w warsztatach oraz przedmioty, które własnoręcznie wykonały. Na zakończenie warsztatów panie przygotowały wystawę ze swoich prac.

W Siedliskach Żmigrodzkich zorganizowano na prośbę członkiń KGW warsztaty bibułkarskie. Prowadziła je Pani Monika Bednarz-Gaweł i trwały łącznie 24 godziny.

W Gorzycach, Makowiskach i Starym Żmigrodzie panie uczestniczyły w tygodniowym kursie gotowania, który poprowadziła doświadczona i wieloletnia członkini KGW – Pani Kazimiera Skrzęta.
W każdej miejscowości trwał on łącznie 15 godzin.

Do 13 maja trwać będą warsztaty rzeźbiarskie "Wiosenna szkoła rzeźby" prowadzone przez lokalnego artystę-rzeźbiarza Konrada Bobulę, natomiast 4 maja w Krempnej rozpoczęły się warsztaty wyrobów z siana, które poprowadzi Pan Andrzej Wrzecionko.

Warsztaty rękodzieła cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych, jak i młodszych osób. Chętnie uczestniczą w nich zwłaszcza członkinie KGW, które ciągle z nowymi pomysłami przychodzą do biura LGD i pytają o możliwość sfinansowania dla nich kolejnych zajęć.Partner serwisu: Agencja KS