Zapraszamy na szkolenie z zakresu agroturystykiSzanowni Państwo, Właściciele Gospodarstw Agroturystycznych na terenie LGD 

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Subregion magurski – szansa na rozwój” zaprasza na dwudniowe szkolenie zatytułowane Agroturystyka dodatkowym źródłem dochodów na obszarach wiejskich. Szkolenie skierowane jest do mieszkańców terenu działania LGD (Nowy Żmigród i Krempna), zwłaszcza właścicieli gospodarstw agroturystycznych i osób zainteresowanych  podjęciem działalności agroturystycznej.

Szkolenie rozpocznie się 20 września br. o godz. 900 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Nowym Żmigrodzie.

Szkolenie obejmować będzie 5-godzinną cześć teoretyczną (20 września) oraz wizytę studyjną w gospodarstwie Agroturystycznym Julia w Wysowej Zdroju (21 września), wielokrotnie nagradzanym, m.in. w konkursach: Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej, Pierożki wołoskie, Nalewki z ziół leśnych i owoców, którego właściciele opowiedzą także o  szlaku o wdzięcznej nazwie Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami. W ramach wyjazdu przewidziano także wolny czas na zwiedzenie Wysowej Zdroju, w tym pijalni wód mineralnych i uzdrowiskowych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane proszone są o osobiste lub telefoniczne (13 44 82 611) zgłoszenie udziału najpóźniej do 14 września br.

I dzień – 5 h, Nowy Żmigród, godz. 900

Zagadnienia prawne związane z prowadzeniem działalności agroturystycznej – prawne aspekty tworzenia, działania i finansowania agroturystyki.
Fundusze europejskie w turystyce wiejskiej – możliwości dofinansowania działalności powiązanej z agroturystyką ze środków Unii Europejskiej.
Marketing i promocja usług turystycznych i agroturystycznych.
Dziedzictwo kulturowe (opcjonalnie atrakcje turystyczne) jako baza wyjściowa do budowania produktu turystycznego – warsztaty.

II dzień Wysowa Zdrój, wizyta studyjna w Gospodarstwie Agroturystycznym JULIA, wyjazd z Placu Kościuszki w Nowym Żmigrodzie – godz. 900

Gastronomia w turystyce wiejskiej: żywienie turystów ze szczególnym uwzględnieniem praktycznego przygotowywania posiłków i potraw kuchni regionalnej – wizyta studyjna w Gospodarstwie Agroturystycznym JULIA w Wysowej Zdroju, nagrodzonym w konkursach: Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej, Pierożki wołoskie, Nalewki z ziół leśnych i owoców, położonym na szlaku Małopolska wieś pachnąca ziołami.