Konkurs Balkony i Ogrody Subregionu Magurskiego
5 listopada br. w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Subregion magurski – szansa na rozwój" w Nowym Żmigrodzie miało miejsce wręczenie nagród dla laureatów konkursu Balkony i ogrody Subregionu magurskiego, zorganizowanego przez LGD wspólnie z Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju Wsi Kąty "Pokolenie". Był on kontynuacją zeszłorocznego konkursu na "najpiękniejszy ogródek" w gminie Nowy Żmigród ogłoszonego w ramach Programu Integracji Społecznej. Komisja konkursowa dokonała oceny ogrodów na podstawie nadesłanych fotografii , biorąc pod uwagę estetykę, funkcjonalność ogrodu, pomysłowość aranżacji i kompozycji roślinnych, jak również ogólne wrażenie. Wybór nie był łatwy, ponieważ każdy ogródek był zaaranżowany w oryginalny i indywidualny sposób.
W tegorocznej edycji konkursu I miejsce zajęła Pani Barbara Bartuś, natomiast II – Pani Zofia Wojnarska. Obie nagrodzone uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli prezes LGD Sylwia Sudyka oraz prezes stowarzyszenia "Pokolenie" Tadeusz Źrebiec.
Podczas wręczania nagród uczestniczki konkursu wymieniały się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi pielęgnacji ogrodu, ponieważ prowadzenie i utrzymanie zadbanego ogrodu jest sztuką, wymaga sporego nakładu pracy, pomysłowości i środków finansowych. Uczestnicy konkursu, urządzając swoje otoczenie, wykazują się coraz większą pomysłowością, wiedzą ogrodniczą, a w swoją pracę wkładają dużo wysiłku i serca.
Wszystkim uczestnikom należą się gratulacje i podziękowania za wkład pracy w upiększanie swojego otoczenia a przez to naszej gminy.