Zostań latarnikiem!Szanowni Państwo,

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” zaprasza do współpracy w ogólnopolskim projekcie „Polska Cyfrowa Równych Szans”: http://mac.gov.pl/wiadomosci/poszukiwani-latarnicy-polski-cyfrowej/.  

Celem projektu jest m.in. zachęcenie przedstawicieli generacji 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie oraz pomoc w umiejętnym korzystaniu z treści i usług wirtualnej sieci w życiu codziennym. Projekt jest adresowany do mieszkańców gmin wiejskich i małych miast.

Na 13 milionów dorosłych Polaków aż 10 milionów nie korzysta z Internetu! To bezpośrednio przekłada się na ich szanse na rynku pracy oraz wiele sytuacji z życia codziennego. Inicjatorzy projektu chcą to zmienić!

Do współpracy zostanie zaproszonych łącznie co najmniej 2600 lokalnych animatorów edukacji cyfrowej zwanych Latarnikami Polski Cyfrowej. Osoby te (przynajmniej po osobie w każdej gminie) będą miały za zadanie zaprezentowanie ludziom po pięćdziesiątym roku życia praktycznych korzyści, jakie daje Internet oraz pomoc w zrobieniu przez nich pierwszego kroku w Sieci. Osoby, które zgłoszą chęć udziału w projekcie, odbędą bezpłatne szkolenia w swoim województwie, a także otrzymają materiały szkoleniowe i promocyjne, dostęp do multimediów oraz biblioteki edukacji cyfrowej. Wsparcia udzielą im specjaliści z centrum kompetencji cyfrowej dostępnego  telefonicznie, pocztą elektroniczną i w trakcie bezpośrednich spotkań. W każdym z województw zorganizowane zostaną także, już w tym roku, konferencje i spotkania.

Latarnicy działają w ramach wolontariatu, jednakże 200 najciekawszych inicjatyw wyłonionych w konkursie otrzyma granty finansowe na realizację 18-miesięcznego programu działań lokalnych.

www.latarnicy.pl

W przypadku jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt:
Michał Golemo,
Koordynator współpracy z latarnikami
e-mail: m.golemo@mwi.pl