Gminny dzień dzieckaW piątek 28 maja zorganizowany został przy Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie GMINNY DZIEŃ DZIECKA. Wzięło w nim udział około 150 dzieci w wieku przedszkolnym z terenu całej gminy. Obchody rozpoczęły się o godz. 9.00 i najwytrwalsi z atrakcji korzystać mogli do godz. 15.00.

Ze względu na nienajlepszą pogodę zabawy prowadzone przez wodzireja rozpoczęły się w Gminnym Ośrodku Kultury, ale niebawem udało się przenieść imprezę na plac przy przedszkolu. Po grillu 90-minutowy program zaprezentował komik, iluzjonista, akrobata, fakir oraz clown w jednej osobie. Pokaz z wężem oraz leżenie na gwoździach wywarły największe wrażenie na młodych widzach.

Jako komik artysta przybrał postać „Pana Fryzjera”. Wybrane osoby z publiczności zaprosił do salonu fryzjerskiego i ucharakteryzował je na kultowe postacie – Elvisa P. i Marylin M.

W trakcie pokazu akrobatycznego zaprezentował: skaczące szczudła, szczudła tradycyjne dwupoziomowe oraz rower monocykl.

Na uczestników czekało także wiele innych atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, zamek z kulkami, czy plac zabaw. Można było obejrzeć wóz strażacki oraz skorzystać z przejażdżki konnej. Na zakończenie imprezy wszyscy otrzymali paczkę ze słodyczami.

Całość imprezy została zorganizowana przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Subregion magurski – szansa na rozwój w ramach Programu Integracji Społecznej.